FESTIVALS

Quaranta-sis curts a la secció oficial del sisè FICVI

El certamen de Vila-seca es fa a l'octubre

per ReusDigital, Reus, Catalunya | 5 d'agost de 2021 a les 12:07 |
Una imatge d'una gala del FICVI | Cedida
El FICVI (Festival Internacional de Curtmetratges de Vila-seca) ja s’està preparant per a celebrar la seva sisena edició. Aquest any amb una novetat: el FICVI ha estat escollit per l’Academia de las Artes y las Ciencias Cinematográficas com a festival col·laborador en la preselecció dels curtmetratges que opten als Premis Goya.

Després d’un llarg procés de selecció, de les 1.215 obres presentades d’arreu del món, a la secció oficial es projectaran un total de 46 curtmetratges, 39 de ficció i set d’animació.

El FICVI se celebrarà del 16 al 24 d’octubre de 2021.

Selecció curtmetratges de ficció

– 17 MINUTOS CON NORA Imanol Ruiz (ESPANYA)
– A CONTRE TEMPS Delphine Montaigne (FRANÇA)
– ADRIANA Antonio José Meza (COLOMBIA)
– CANÍBALES Mikel Bustamante (ESPANYA)
– CLUB SILENCIO Irene Albanell (ESPANYA)
– COQUE Miguel Ángel Faura i Juanma Falcón (ESPANYA)
– DÉCIDÉE Marie Courandière (FRANÇA)
– DOLÁPÒ IS FINE Ethosheia Hylton (REGNE UNIT)
– EL MÉTODO Néstor Ruiz (ESPANYA)
– EL SILENCIO EN LAS FLORES Julio Mas (ESPANYA)
– ELSA Albert Carbó (ESPANYA)
– GLOBO José Antonio Campos (ESPANYA)
– HOLD FOR APPLAUSE Gerald B. Fillmore (USA)
– IMPOSIBLE DECIRTE ADIOS Yolanda Centeno (ESPANYA)
– LA BANYERA Sergi Martí (ESPANYA)
– L’ESTRANY Oriol Guanyabens (ESPANYA)
– LOS HONORES Sergio Barrejón (ESPANYA)
– MI PRIMERA OPCIÓN Carlota Callen (ESPANYA)
– MINDANAO Borja Soler (ESPANYA)
– MTI Mauricio Corco (XILE)
– NO ME DA LA VIDA Alauda Ruiz (ESPANYA)
– OF HEARTS AND CASTLES Rubén Navarro (USA)
– PARRESIA Ignacio Lasierra (ESPANYA)
– POLVO SOMOS Estibaliz Urresola (ESPANYA)
– PORAPPÉ Jesús Martínez (ESPANYA)
– PUNTO DE GIRO Ainhoa Manéndez (ESPANYA)
– RUTHLESS Matthew Mcguigan (IRLANDA)
– SERGI & IRINA Miquel Verd i Àlex Tejedor (ESPANYA)
– SINTRA III Aitor Echeverria i Iván Casajús (ESPANYA)
– SORDA Núria Muñoz-Ortín i Eva Libetad (ESPANYA)
– STANBROOK Óscar Bernàcer (ESPANYA)
– SU MADRE Javier Prada (ESPANYA)
– TESLIMAT Doğuş Özokutan (XIPRE)
– THE LETTER ROOM Elvira Lind (USA)
– THE WHOMAN UNDER TREE Karishma Kohli (USA)
– TOTÉM LOBA Verónica Echegui (ESPANYA)
– TRANVÍA Carlos Baena (USA)
– VOTAMOS Santiago Requejo (ESPANYA)
– XOVES DE COMADRES Noemí Chantada (ESPANYA) Selecció curtmetratges d’animació
– ABSENCE Bo-sheng Wu (TAIWAN)
– LA INCREÍBLE VACUNA DEL Dr. DICKINSON Alex Rey (ESPANYA)
– MIGRANTS Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte,
– Zoé Devise (FRANÇA)
– MONDO DOMINO Suki Suki (FRANÇA)
– MORGAN LA ORCA VALIENTE Marcos Martín (ESPANYA)
– THE MONKEY Xosé Manuel Zapata (ESPANYA)
– TIERRA FINITA Isidro Jiménez Gómez i Mariola Olcina Alvarado (ESPANYA)
Participació